GPS sledování aut pro váš klid

GPS dohledový systém slouží k přesnému určení polohy vozidla v reálném čase.
Díky němu v každém okamžiku přesně víte, kde se váš vůz právě nachází.

Jak funguje GPS monitoring aut?

Do vozidla je nainstalován přístroj, který s využitím GPS přijímače ve zvolených pravidelných intervalech přijímá signály z jednotlivých družic, které se v danou chvíli pohybují nad obzorem. Na základě přijatých dat (časových značek z jednotlivých družic a znalosti jejich polohy) a předem definovaných parametrů přijímač vypočítá polohu antény, nadmořskou výšku a určí přesné datum a čas. Následně přístroj pomocí modulu GSM odešle tato data do systému, kde se zobrazí poloha vozidla na mapě. Jinými slovy ověří, že vaše auto stojí pořád tam, kde stát má, a nikam se nepohybuje.

GPS přijímač je pasivní, komunikace tedy probíhá pouze ve směru od družic k uživateli, monitoring polohy vozidla je přístupný pouze jemu a je chráněn přístupovým heslem. Informace o pozici vozidla můžete sledovat na svém PC, mobilním telefonu či tabletu. Zprávu o tom, že vůz opouští danou pozici, či o případném tažení vozidla si můžete nechat poslat prostřednictvím SMS nebo e-mailu.

Pokud už dojde k tomu, že vozidlo ze svého místa zmizí, umožňuje systém GPS vyhledávání aut. Dozvíte se tak, že vaše vozidlo bylo třeba jen odtaženo technickými službami z důvodu čištění ulice. A pokud bylo odcizeno, můžete jeho pohyb hlásit polici a urychlit tak nalezení a navrácení svého vozu. GPS monitoring automobilů tak představuje jednu z nejmodernějších metod ochrany vozidel před krádežemi.

Žijeme bohužel v době, kdy se auta kradou. A to dokonce na několika úrovních a z různých důvodů. Kromě nenechavců, co se v cizím voze chtějí jen „projet“, jsou tu pobertové, kteří násilně vniknou do vozu proto, aby v něm nějaký čas bydleli, a když dojde benzín, nechají jej prostě stát se zdevastovaným interiérem na nějaké opuštěné cestě. Jsou i zloději, kteří ukradnou auto, aby se je pokusili prodat. Nebo prodají jen vnitřní výbavu. Jsou i tací, kteří kradou auta na náhradní díly. A existují dokonce celé organizované skupiny, které odcizují vybrané vozy na objednávku,
a ty pak nezřídka končí i v zahraničí. Takové gangy mají své specialisty na odstraňování a změny VIN kódů, disponují falešnými SPZ, dokáží pro kradený vůz opatřit i „skoro pravé papíry“. Krádeže vozů a jejich následný prodej se bohužel staly výnosnou alternativou oficiálního trhu s automobily.

Obrana proti tomuto výnosnému businessu je náročná. Samozřejmě pomáhá, když svůj vůz opatříte zabezpečovacím zařízením, protože jakákoli taková komplikace znamená pro zloděje zdržení a je tu naděje, že si místo vašeho vozu vybere nějaký jiný, nezabezpečený. Ovšem každé zabezpečovací zařízení lze nakonec překonat a zloději aut v tom mají praxi. Nejúčinnějším opatřením se proto jeví kombinace několika zabezpečení. V současné době zažívají velký boom právě dohledové systémy na bázi satelitního GPS, které detekují pohyb vozu.

Systém umožňuje nastavení parametrů podle individuálních
požadavků uživatele a má rovněž volitelné funkce

Přihlášení dohledový systém

  • Historie sledování (v základním nastavení 7 dní)
  • Signalizace opuštění pozice vozidla (200 m – 50 km)
  • Tažení vozidla
  • Interval sledování (1minuta – 15 minut)
  • SOS sledování s intervalem 30s
  • Sledování v zahraničí
  • Kniha jízd